USG dłoni (nadgarstka) - Profesjonalne, bardzo dokładne badania USG zgodne ze standardem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w Krakowie. Zapraszamy.

ULTRAMEDICA usg trójwymiarowe 4d USG Ortopedyczne usg trójwymiarowe 4d USG Dłoń i Nadgarstka

USG dłoni (nadgarstka)

Ultrasonograficzne badanie dłoni znajduje szerokie zastosowanie w diagnostyce bólów, obrzęków, zapaleń oraz zaburzeń czucia.

Badanie USG pozwala na ocenę rozległości i lokalizacji zapalenia - w przypadku zdiagnozowanych chorób zapalnych pozwala na określanie postępów procesu leczniczego ewentualnie udziela cennych wskazówek diagnostycznych ( ultrasonografia jest bardzo czułą metodą pozwalającą na wykrywanie i ocenę zaawansowania procesów zapalnych ).

Diagnostyka zarówno pourazowych jak i chronicznych bólów nadgarstka. W USG możliwa jest ocena aparatu wiązadłowego nadgarstka.

Więzadła pobocznego promieniowego oraz łokciowego nadgarstka ponadto (możliwa w aparatach o wysokiej rozdzielczości ) ocena aparatu więzadłowego w stawach międzypaliczkowych bliższych oraz dalszych a także śródręczno nadgarstkowych.

Film: Obrazowanie stawów między paliczkowych - USG 2D


Film: Trójwymiarowe obrazowanie stawu między paliczkowego - USG 3D


Ocena ścięgien mięśni przedramienia, które lokalizują się głównie w okolicy nadgarstka i ręki ( w tym części dystalnych ) jest również możliwa wyłącznie przy zastosowaniu aparatury o wysokiej częstotliwości głowic i wysokiej rozdzielczości.

Ocena obejmuje:
  • Ścięgna mięśni głębokich zginaczy palców
  • Ścięgna mięśni powierzchownych zginaczy palców
  • Ścięgna mięśni prostowników palców
  • Ścięgna mięśni zginaczy promieniowych nadgarstka
  • Ścięgna mięśni zginaczy łokciowych nadgarstka
Osobny ważny punkt diagnostyczny stanowi ocena aparatu ścięgnistego zaangażowanego w ruchomość kciuka oraz ocena mięśni kłębu kciuka.

Ważnym elementem oceny jest badanie troczka prostowników oraz troczka zginaczy - element badania kanału nadgarstka oraz w pewnych okolicznościach ( specyficzne typy urazów ) badanie więzadeł obrączkowych. Badanie ręki jest czasochłonne i wymaga dużych nakładów pracy, ponieważ w praktyce każdy palec powinien być przeanalizowany z osobna z jego układem więzadłowym stawów bliższych i dalszych oraz aparatem scięgnistym.

Bardzo istotnym składnikiem badania nadgarstka jest ocena kanału nadgarstka. Jest to przestrzeń ( podzielona na kilka mniejszych przedziałów ) zamknięta między brzegiem kostnym kości nadgarstka pierwszego i drugiego rzędu ( czasami określane jako dno kostne kanału nadgarstka ) oraz troczkiem zginaczy. Istnieje wiele stanów chorobowych ( nie mówiąc o ukształtowaniu anatomicznym ) z przyczyny których nierozciągliwy kanał nadgarstka może okazać się zbyt ciasny dla przebiegających tędy struktur. Szczególnie wrażliwy jest nerw pośrodkowy, którego ucisk a tym samym niedokrwienie prowadzi do zaburzeń czucia w obrębie ręki. Ultrasonografia jest bardzo czułą metodą niezwykle przydatną dla oceny kondycji nerwu pośrodkowego, a niejednokrotnie też pozwala na wyjaśnienie podłoża chorobowego prowadzącego do upośledzenia czynności nerwu.

Film: Obrazowanie kanału nadgarstka - USG 2DPonieważ ręka jako narząd chwytny człowieka jest narażona na wprowadzanie podskórne ciał obcych nie można zapominać iż ultrasonografia wysokiej rozdzielczości jest bardzo czułą metodą pozwalającą na ich wykrywanie ( ciał obcych nawet od 1 mm - w praktyce 1,5 mm ) przy czym jest to metoda czuła względem materiałów tak różnych jak: metal, szkło czy drewno.

W badaniu ultrasonograficznym możliwa jest także ocena powierzchni kostnych oraz stawowych włącznie z chrząstką trójkątna ( chrząstka włóknista zwiększająca powierzchnie kontaktu w stawie przedramienno nadgarstkowym ) - jednakże metodę tę należy uznać wyłącznie za pomocniczą - pełna ocena w badaniu rezonansu magnetycznego.

ZADZWOŃ. UMÓW WIZYTĘ!

12 429 42 67


Poniedziałek 7:30-20:30
Wtorek 7:30-20:30
Środa 7:30-20:30
Czwartek 7:30-20:30
Piątek 7:30-20:30
Sobota 7:30-14:00
Niedziela nieczynne
Rejestracja, Adres
Zadzwoń, umów wizytę:


Poniedziałek 7:30-20:30
Wtorek          7:30-20:30
Środa            7:30-20:30
Czwartek      7:30-20:30
Piątek           7:30-20:30
Sobota          7:30-14:00
Niedziela       nieczynne

Za badania USG 3D, USG 4D i specjalistyczne wizyty lekarskie możesz zapłacić kartą płatniczą.
UWAGA !
ZMIANA ADRESU:

ul. Piłsudskiego 36
31-111 Kraków


Ultramedica USG w Google Street ViewWejdź do firmy.
Wirtualny spacer
Google Street View


NIEAKTUALNY ADRES:
ul. Dietla 111
31-031 Kraków

Firma ULTRAMEDICA 
w maju 2013 roku
została przeniesiona
do nowej lokalizacji.

Praca dla Lekarzy
Więcej szczegółów
dotyczących ofert pracy

znajdą Państwo tutaj.
Zaufali nam najlepsi
USG Ortopedyczne - Wisła Kraków
Wisła Kraków SSA

USG Ortopedyczne - Cracovia
MKS Cracovia SSA

USG Ortopedyczne - Arka
Arka Gdynia SSA 

USG Ortopedyczne - Korona
Korona Kielce SA

WKS USG Ortopedyczne
WKS Śląsk Wrocław SA

Sandecja USG ortopedyczne, Ultramedica
MKS Sandecja

USG Ortopedyczne - Wisła Płock
Wisła Płock SA

USG Ortopedyczne - PZLA
Polski Związek
Lekkiej Atletyki

USG Ortopedyczne - AZS Kraków
Akademicki Związek Sportowy
Kraków, Wrocław, Poznań

...oraz wielu innych.
(pelna lista, kliknij tutaj)


Dziekujemy wszystkim
za okazane zaufanie.